Besök Grums kommuns sida på Facebook

Ekonomifunktion

Ekonomifunktionen ansvarar för den övergripande ekonomihanteringen med redovisning, bokslut och budget. Avdelningen fungerar även som stöd till verksamheterna i ekonomiska frågor.

Charlotta Hedberg Johansson
Ekonomichef. Ingår i kommunledningsgruppen.
0555-421 18
charlotta.johansson@grums.se

Katarina Karlsson
Redovisningsekonom
0555-421 12
katarina.karlsson@grums.se

Per-Ove Johansson
Controller barn och utbildning
0555-421 15  
per-ove.johansson@grums.se

Erika Söderlund
Controller socialtjänst
0555-422 72
erika.soderlund@grums.se

Anna Bratt 
Controller samhällsbyggnad
0555-421 53
anna.bratt@grums.se

Gun-Britt Nilsson
Upphandlare
0555-421 33
gun-britt.nilsson@grums.se

Ingela Lehn
Ekonomiadministratör
0555-421 14
ingela.lehn@grums.se

Marita Nilsson
Ekonomiadministratör
0555-421 13
marita.nilsson@grums.se

Uppdaterad: 2018-12-11

Kontakt

Postadress:
Grums kommun
Ekonomifunktionen
664 80 Grums

Besöksadress:
Sveagatan 77
Kommunhuset, plan 2

Telefonväxel:
0555-420 00 

Fax:
0555-107 99