Kontakt näringsliv

Här hittar du kontaktpersoner inom olika områden gällande etablering och företagande i Grums kommun.

Invigning av kartongmaskin BillerudKorsnäs

Foto: Grums kommun

Tillväxt- och tillsynsfunktionen

Tillväxt- och tillsynsfunktionen arbetar för att bidra till utveckling av Grums kommun.

Maria Röhr
Tillväxtchef. Ingår i kommunledningsgruppen.
0555-420 54
maria.rohr@grums.se

Anna-Maria Jäger
Näringslivsutvecklare
0555-421 46
anna-maria.jager@grums.se

Tillstånd, regler och tillsyn

Rebecka Rust
Miljö- och hälsoskyddsinspektör
0555-421 29
rebecka.rust@grums.se

Emelie Meijer
Miljö- och hälsoskyddsinspektör
0555-420 25
emelie.meijer@grums.se

Jessica Larsson
Miljö- och hälsoskyddsinspektör
0555-421 59
jessica.larsson@grums.se

Victor Lundberg
Miljö- och hälsoskyddsinspektör
Miljösamordnare
0555-421 28
victor.lundberg@grums.se

Lena Svensson Burman
Byggnadsinspektör
0555-421 40
lena.burman@grums.se

Inköp och upphandling

Ekonomifunktionen av svarar för kommunens alla inköp och upphandlingar.

Gun-Britt Nilsson
Upphandlare
0555-421 33
gun-britt.nilsson@grums.se

Uppdaterad: 2022-01-03

Navigera vidare